KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8146455
nr 814 6455
Mats Mason
(1894-1983), Sverige
Oljemålning, Mats Mason (1894-1983), 'La soupe Paris, signerad -34, ramens innermått: 81x65
Kondition: duklagning
Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
900 kr
måndag 18 mars 2013
kl 18:44:19
18/3 16:41:50
800 kr
18/3 17:04:44
Mats Mason
Läs mer om Mats Mason